WMP-27T-PIS
https://www.wincommusa.com/web/image/product.template/141/image_1920?unique=673e11e
  • Intel 13th generation Core i CPU
  • Anti-bacteria Aluminum Housing
  • 27” 4K2K AHVA Diagnostic Panel
  • IP65 at front, Rear IP54 protection with cable cover attached
  • Optional 4K capture card
  • Optional LAN/COM 4KV Isolated Module
  • Power Supply Inside
  • Fast booting with M.2 M Key 2280 PCIe X 4 SSD (Support NVMe SSD) as drive disk
  • Fanless solution
  • OS Recovery and Watch Dog Timer
  • Model
  • COM
  • LAN
This combination does not exist.
Medical OR All In One PC
Integrated with Built-in Power Supply, Secure Operation Procedure
Anti-Bacteria (MRSA) Housing stands up to Chemical Disinfection
Global Latest UL/cUL 60601-1 (MDR) and IEC60601-1 Medical Certifications
 13th Gen Intel Core CPU
  • Optional 4K capture card
  • LAN/COM 4KV Isolated Module
  • Power Adapter Inside for WMP-27T-PIS
  • Supports Dual Channel DDR5 SODIMM
  • Fanless solution
Specification
Options & Customized
Major Options
Accessory
2. WMP series stand, VESA 100
Options
1. 802.11 be WLAN + Bluetooth module (Wifi-7)
2. 2.5” SSD module
3. M.2 type 2280 module
4. RFID (13.56MHz)
5. TPM 2.0 module (SPI Interface)
6. Full HD capture card or 4K SC710N1 12G SDI capture card
7. Equipotential terminal pin
8. AG film
9. Windows 10 IoT Enterprise LTSC 64 bit / Windows 11 IoT Enterprise GAC 64 bit
10. 4KV ISO USB2.0 x 2 card (High speed)
Customized
1. Tempered glass
2. Touch with AG coating
- anti-reflective
- anti-microbial
- anti-glare
- anti-fingerprint
3. Auto focus 5M pixel webcam module
4. Optical bonding
Drawing
Video
News
Others will also look at
Specifications
Specification
Model WMP-27T-PIS IP0B (ISO) | WMP-27T-PIS IP0A (STD)
Main System
CPU / Chipset FCBGA1744 13th generation Intel® Core i7/i5/i3 and Celeron processor (35W max.)/Soc
Graphic Intel® Iris Xe Graphics (i7/i5 CPU) / Intel® UHD Graphics (i3 CPU)
RAM Two 4800 MHz DDR5 SODIMM Socket Support Dual Channel, non-ECC, up to 64GB
OS Support Optional Win 10 IoT Enterprise LTSC 64 bit, Windows 11 IoT Enterprise GAC 64 bit
Storage 1 x M.2 (M Key, 2280) with PCIe x4 for SSD
1 x 2.5” SATA3 HDD/SSD drive bay
Expansion 1 x PCI-E x8 expansion slot (PCI-E x4 Signal)
1x M.2 E key 2230
Display Size 27” 16:9
Display 3840 x 2160 (4K2K), 1.07B colors (8 bit + Hi-FRC)
178(H) / 178(V), 500 nits (Typ. Center point), CR:1000: 1 (Typ)
I.O. Ports
USB 4 x USB 3.2 gen 2
COM 1 x RS232
1 x RS232/RS422/RS485
| 1 x ISO RS232/RS422/RS485
LAN 1 x RJ45 1Gbps Intel® I219LM (AMT/Vpro)
1 x RJ45 2.5Gbps Intel® I226V
| 1 x RJ45 1Gbps Intel® I219LM (AMT/Vpro)
1 x RJ45 2.5Gbps Intel® I226V
1 x ISO RJ45 1Gbps
Audio 3.5mm phone jack connector * 2 (Line-out, Mic-In)